Jesteśmy partnerem strategicznym FC Wrocław

WIECEJ MOCY I ZDROWIA

Szybko wywołuje i wzmacnia naturalne reakcje organizmu:

  • Doskonałe nawodnienie
  • Lepsze dotlenienie
  • Więcej energii
  • Większa wydolność
  • Szybka regeneracja po wysiłku
  • Szybka redukcja zakwasów

Dla zawodników uprawiających sport zawodowo lub rekreacyjnie, ważne jest dostarczanie przed, podczas i po wysiłku fizycznym odpowiedniej jakości i ilości płynów do organizmu, a przede wszystkim dobrej jakości wody.
Wahania poziomu PH organizmu mają niekorzystny wpływ na ogólny stan zdrowia, wagę, samopoczucie, poziom zmęczenia
i bólu i poprzez to na wydolność treningową. Mięśnie pracują najlepiej w określonym zakresie pH. Podczas odpoczynku Ph mięśni wynosi około 6.85, podczas gdy Ph krwi ma 7.35. Podczas dużego wysiłku fizycznego zachodzi proces spalania beztlenowego
z powodu niedoboru tlenu. Dla uzyskania energii spalany jest glikogen zmagazynowany w mięśniach. W wyniku tego wytworzony zostaje m.in. kwas mlekowy i dwutlenek węgla, które powodują, że Ph mięśni obniża się tym szybciej im intensywniej ćwiczysz, a to wywołuje stan zmęczenia. Nagromadzenie kwasu w mięśniach ogranicza produkcję enzymu ATP, kumulującego i przenoszącego energię podczas wykonywania wysiłku. Kiedy Ph mięśni spada poniżej 6.46, przestają one reagować w skoordynowany sposób. Jest to zauważalne, gdy zawodnicy tracą koordynację ruchu podczas długotrwałych wysiłków. Brak koordynacji występuje szczególnie podczas szybkich i gwałtownych ruchów. w takich kategoriach jak np. piłka nożna, piłka ręczna, tenis, koszykówka, siatkówka, boks itp.).
Odkładający się w komórkach mięśniowych kwas mlekowy tworzy środowisko kwaśne w którym następuje spowolnienie reakcji
z powodu zaburzenia przekazu impulsu elektrycznego w układzie nerwowym. Wielu sportowców, również nieświadomie, stosuje dietę, której efektem jest stan zakwaszenia organizmu. Prowadzi to do zakłócenia naturalnej równowagi kwasowo-zasadowej.
Dostarczanie organizmowi w nadmiarze produktów takich jak mięso, nabiał, napoje słodzone, napoje i odżywki energetyczne, itp., zapominając o produktach alkalizujących, prowadzi do bezpośredniego zagrożenia utraty zdrowia.
Należy podkreślić, że wysiłek fizyczny jest stanem ekstremalnym organizmu w którym wymaga szczególnej troski w zakresie odpowiedniego nawodnienia oraz utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej.

Wprowadzenie do diety sportowców jonizowanej wody alkalicznej skutecznie chroni przed zakwaszeniem i zabezpiecza w/w potrzeby organizmu.